| мαяιє a întrebat:

Pentru cei care au citit, cum vi s-au părut cărțile lui Stephen King?

10 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Interesante. Merită citite.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Foarte bune.
Pe curând!

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru PedoBarbie):

Spune-mi şi mie o carte care ai citit-o tu, scrisă de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă apreciezi genul abordat de om, merită citit din scoarță-n scoarță. Mie nu-mi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut geniale!

| Zeflemitoarea a răspuns:

Nu am avut timp decât de două cărţi.
Carrie şi The Shining.
Prima,fiind şi primul său roman publicat, a fost destul de bună, dar nu avea horror-ul ăla care persistă în celelalte cărţi ale lui.
The Shining, ei bine, e o carte mult mai bună, cu un subiect ceva mai complicat.
Dar, oricum, aş citi orice carte de-a lui, doar pentru că e scrisă de rege.

| PedoBarbie a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Eu zic să îţi faci timp pentru o carte. Merită.

| summergirl25 a răspuns:

Orice carte are parti interesante si parti mai putin interesante.Ca si cartile lui.

| Elenuca3567 a răspuns:

Imi dau fiori pe sira spinarii laughing sunt captivante si te tin in suspans. Iti sugerez de un alt autor un roman cel putin asemanator "Casa tunetului" de Dean Koontz. happy

| AncaIoanaSandu a răspuns:

Ieri am terminat de citit The Shining. A fost prima dată când am citit ceva scris de el şi-am fost foarte plăcut surprinsă. Chiar astăzi am împrumutat de la bibliotecă încă o carte - Capcană pentru vise. Vreau să citesc cam tot ce a publicat. happy