| c0ntsimplu a întrebat:

Propuneti-mi carti renumite, dar si fascinante deasemenea in scopul de ati dezvolta capacitatea de a intra in vorba cu lumea foarte usor.( Sa te faca sociabil ).
Dar si alte carti psihologice si interesante.
Dau funda!

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

"Limbajul trupului" de Allan Pease (despre limbajul nonverbal, te va ajuta sa-i intelegi pe ceilalti), "Creierul lui, creierul ei" de Walt si Barb Larimore (diferentele dintre creierul unui barbat si al unei femei, scrisa de un doctor, cu raspunsuri stiintifice la intrebarile "De ce barbatii fac asta asa?" si "De ce femeile faca sta asa?").

| bunnylover537 a răspuns:

Https://www.goodreads.com/shelf/show/self-development

Mai recomand Mean Genes de Terry Burnham, Sensul Vietii de Adler, plus, evident, Freud.