| Mdt_Dragos_1990 a întrebat:

Am citit mai demult o carte, dar i-am uitat titlul... Era vorba despre deportarea evreilor din Transilvania si s-a descris intreg traseul pe ruta Ungaria - Germania. Se descriau conditiile din Ungaria lui Horthy si conditiile din Dachau. Un capitol din carte se intitula (cred) Dachau - Baraca numarul... si nu mai stiu ce numar. Daca imi puteti spune, va rog, cum se numeste cartea? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| SimoonaD a răspuns:

Incearca " Cartea neagra" si " Holocaustul in Romania" sau ceva de genul asta; stiu ca era ceva cu holocaustul.
Sau Tarimul inaccesibil - Marturii din DACHAU.