| Bogdan26071999 a întrebat:

Aș dori să știu, ce opere nu s-au dat niciodată la bacalaureat? Fiindcă mi se pare o prostie sa învăț tot dacă nu s-au dat în veci

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dar de ce să înveți ce s-a mai dat deja?
Probabilitatea de a pica la bac ceva ce s-a dat e MUUULT mai mică decât aceea de a pica ceva ce nu s-a dat!

| BlueDark a răspuns:

Asa am facut si eu...Cu ani in urma...
Am studiat eu bine si am zis "Hooo ma...Ce, sa invat eu Arghezi?! Nu s-a dat niciodata la BAC-ul de real!"
Asta era acum vreo 20 si ceva de ani, cand erau si ei mai tinerel laughing

Si ia ghici ce a picat!
Arghezi...Mda...
M-am descurcat pana la urma, ca am fost atent la scoala laughing
Dar am luat o nota foarte mare(9.20 parca)
Luam si 10 daca nu mergeam pe mentalitatea mea de lemn...sad