| NustiucenumesapunnN83 a întrebat:

Salut! Cam pentru ce vârsta recomandati urmatorii scriitori: H. G. Wells, Victor Hugo, Robert Sabartini, Moliere, Cehov, Guy de Maupassant? Multumesc!

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

15 ani.

| sadrian46 a răspuns (pentru NustiucenumesapunnN83):

Este recomandarea mea. Până la 15 ce ai citit? Aventurile lui Habarnam? Ce experiențe de viață ai avut ca să înțelegi profunzimile acesto autori și să fie relevante pentru tine?

| Mopmop a răspuns:

15+
La varste cuprinse intre 10 si 15 ani recomand sa fii langa copil pentru a putea raspunde la orice intrebare ar avea.

| NustiucenumesapunnN83 explică (pentru Mopmop):

Dar precis, pentru ce varsta ar fi fiecare? 15+ poate insemna si 16 si 21 de ani.

| Mopmop a răspuns (pentru NustiucenumesapunnN83):

15+ ma refer ca dupa acrasta varsta marea majoritaye se presupune ca au un grad de inteligenta ce le permite sa inteleaga literatura.
Si da unii 16 ani altii 18 altii nici macar 50+ happy