| FilmeHorror a întrebat:

Salut, daca la BAC iei o nota la romana peste 6, dar pici la celelalte, urmatoarea data cand vei da bacul se pastreaza nota la romana si nu mai dai deloc la romana, dai doar la celelalte?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate pastra nota la romana si sa dai bacalaureatul numai la celelalte materii. Va trebui sa specifici expres aceasta, ca doresti sa pastrezi nota, in cererea de inscriere la urmatoarea sesiune de bacalaureat.

2 răspunsuri:
| NutelaLover a răspuns:

Sora mea a dat odată bacul, dar l-a picat, ştiu de la ea că a doua oară când îl dai, adică atunci ''când ceri contestaţie'' se ia de la capăt şi dai la toate, deci nu se păstrează.

| Cosmin86 a răspuns (pentru NutelaLover):

Sora ta e cam proasta happy