| dddmmm a întrebat:

Am avut bacul la romana și nu sunt multumit de ceea ce am făcut. As vrea sa nu merg la celelalte doua materii deoarece imi doresc o medie buna. Se mai ia in considerare nota de la romana?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iei peste 5 aia e nota. Nu mai ai nicio sansa sa o maresti, doar sa pici bacul daca nu te prezinti la restul

| danutzu96 a răspuns:

Daca nu te prezinti la celelalte probe DA SE POATE. Faci o cerere când vrei sa te duci la bac ca vrei sa dai din nou si romana si iti sterge nota din baza de date edu. Stiu sigur ca se poate pentru ca atunci can am luat eu diploma, anul trecut, secretara lua cererile la rand si stergea din baza de date pe baza lor.

| danutzu96 a răspuns (pentru danutzu96):

De asemenea iti recomand si eu sa te prezinti si la celelalte probe. Altfel o sa trebuiasca sa te inscrii la anul la o facultate buna.

| IonuţR1995 a răspuns:

Indiferent daca nu mergi la celelalte daca nota la romana este peste 5.00, se ia in considerare. Mergi si la celelalte, ca nu se stie. happy

| alexutza222 a răspuns:

Salut! Si eu am dat azi proba la romana. Apropo real/ uman? Eu sunt la uman. Nici eu nu am fost prea ok, dar asta e.
Daca nu te prezinti la celelalte 2 materii vei merge in sesiunea urmatoare. Chiar vrei sa dai bacul in toamna? Cum vei intra la facultate in toamna cand deja vor fi ocupate locurile la facultatile bune?
Tu faci cum consideri oricum. Sfatul meu este sa mergi in continuare si poate ti-ai subapreciat lucrarea sau ai noroc de un profesor ingulgent.
Daca nu te prezinti poti cere recunoasterea probei acestieia (deci sa nu o repeti) sau o poti da din nou.
Dar repet poate vei lua o nota buna. Daca vrei sa mergi la anul la facultate gandeste-te ca pierzi un an.
Sfatul meu este sa mergi si la probele urmatoare. Dar, da daca lipsesti poti da din nou si romana.