| Dorutzzu a întrebat:

De curand am inceput sa citesc o carte numita Insula misterioasa 1 de Jules Verne. Mie imi place cat de cat dar vreau sa stiu daca este buna pentru cei abia initiati in arta literaturii. Daca ati citit-o vreau sa imi spuneti si mie cat este de buna. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| LittleBlackAngel a răspuns:

Am citita-o acum ceva timp....Este o carte catusi de cat interesanta, daca iti plac aventurile(mie nu).Mi s-a parut mai greu de citit deoarece predomina naratiunea, dialogul apare foarte rar. Sper ca te-am lamurit catusi de cat... Funda? plzzzz(m-am inscris de curand pe TPU, mai precis de 30 de minute, si vreau si eu macar o funda puppy dog eyes )

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SucDeGuava a răspuns:

Insula Misterioasa e foarte tare, la fel ca toate romanele lui Jules Verne. E bine ca ai inceput cu el - scrie carti usurele, foarte interesante si pline de aventura. Iti mai recomand si Copiii Capitanului Grant (preferata mea) si 20.000 de leghe sub mari. Spor la citit!

| kwonhani a răspuns:

Sora mea iubeste sa citeasca, si a citit si cartea asta, este o carte foarte interesanta, adica toate cartile de Jules Verne sunt foarte bune! Sora mea recomanda sa o citesi, acum asta e parerea ei, eu nu am citit-o, dar intentionez. Sper ca te-am ajutat.