| anonim_4396 a întrebat:

Ce spuneti de Insula misterioasa- jules verne? se aseamana cu robinson crusoe?

Răspuns Câştigător
| Alexandru a răspuns:

Daca este sa vorbim de asemanari intre Robinson Crusoe si vreo opera a lui Jules Verne aceasta este mult mai bine pusa in evidenta dupa cum o spune si titlul de catre "Scoala Robinsonilor". Asa cum a spus Maria asemanarea dintre cele doua consta in faptul ca amandoua sunt carti de aventuri.Toate bune.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ca gen, da; e tot de aventuri. Ca subiect, nu; e total diferita.

| NoMusicNoLife a răspuns:

Mie personal mi-a placut ff mult insula misterioasa. nu prea se aseamana cu robinson crusoe, dar e tot de aventuri. tongue

te pup pa pa

| M.madallina a răspuns:

Nu, nu prea... dar mie mi-a placut tare mult robinson crusoe