| alinzz a întrebat:

Ce carte de Jules Verne este cea mai interesanta? Eu am citit,, Ocolul Pamantului in 80 de zile" Acum, as vrea sa mai citesc una, si nu stiu care. Vreau sa va cer parerea happy

Răspuns Câştigător
| Christina a răspuns:

Capitan la 15 ani si 20000 de leghe sub mari

2 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

20.000 leghe sub mari, Insula misterioasa.Nu stiu citi ani ai dar as recomanda si din autori romani ce prinzi de " Ioan Dan " Vezi ca gasesti cartile la preturi ieftine prin piete la taraba si la anticariate.ma bucur pentru tine ca citesti si nu te iei dupa fraieri cu "cititul dauneaza grav sanatatii" Sa le dai exemplu tau si colegilor tai, Daca prinzi la tarabe poezii de A Paunescu merita sa dai alocatia pentru ele si albume de pictura tot de la tarabe rade tot ce prinzi de arta si pictura mai tirziu o sa intelegi.
si nu vreau funda

| STRUMPFII a răspuns:

Mie mi-a placut mult,, Cinci saptamani in balon,,.