| Valisha18 a întrebat:

Salut, sunt in cautare de carti bune, mai exact jurnale sau autobiografii, scrise intre 1800-1970 ( nu trebuie sa fie exact in aceasta perioada de timp, insa aproximativ).
Ceva in genul Jurnalul Annei Frank sau Memoriile unei fete cuminti, de Simone de Beauvoir.
Aveti cateva sugestii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Memoriile unei gheishe, Jurnalul fericirii crede-ma e soc cartea asta, o sa te impresioneze, Fuga spre campul cu ciori, Jurnal de scriitor scrisa de marele Dostoievski big grin

1 răspuns:
| rocket a răspuns:

Http://li.ro/ezvx Aici sigur vei gasi ceea ce cauti.