| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Știe cineva o librărie din Iași în care găsești orice carte vrei și mai găsești și în plus? Practic vreau sa nu mă duc degeaba. Iar pentru o fată (cea mai bună prietenă) care este cititoare și îi place movul ce a-ți recomanda sa ii iau? Buget de 300 de lei.

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există o asemenea librărie. Orice carte vrei, găsești pe net.

Bula
| Bula a răspuns:

NICAIERI in lume, in nici o librarie (dar nici in biblioteci) nu gasesti orice carte!

Se vede ca citesti carti doar de dragul aparentei, formaliatii. tongue

| dullcat a răspuns:

Nu e nevoie sa mergi degeaba, ci poti cauta pe site(daca este pe stoc in locatia cutare, vezi daca e optiune de rezervare sau cumparare cu ridicare din magazin si te duci acolo) sau poti suna si intreba daca au cartea pe care o cauti.Sunt doar cateva librarii mari pe care le gasesti in toata tara, nimic special.Mult mai simplu si fara bataie dr cap ar fi sa ii oferi un voucher cadou pentru o anumita librarie si isi va cumpara sarbatorita orice pofteste. Poti alege Carturesti, de exemplu. Voucherele le poti lua de la ei, aveau si pana in 300 de lei (inclusiv la Carrefour au, este un raft cu vouchere cadou pentru diverse magazine, pe langa primele case de marcat).

| mrrRobert a răspuns (pentru dullcat):

Pentru că ești fată, îmi poți da un sfat ce aș putea să îi iau cadou, pe lângă lucruri legate de cărți?

| dullcat a răspuns (pentru mrrRobert):

Aa, daca vedeam iti raspundeam separat aici.laughingAm adaugat la comentariul initial si am zis de vouchere cadou ( e super simpla si eleganta ideea, am tot folosit-o si eu anul acesta) dar vad ca nu s-a actualizat.

| mrrRobert a răspuns (pentru dullcat):

Voucherele le pot lua și de la o librărie?happy

| LaviniuA a răspuns (pentru mrrRobert):

Cumpara voucher la Carturesti. Acolo gasesti de toate, nu doar carti. Poate sa-si cumpere si ceai, cafea, cesti, palarii, etc. Cred ca merge si facuta comanda online.

| dullcat a răspuns (pentru mrrRobert):

Da.Si poti pune ce suma doresti.

https://carturesti.ro/coupon-checkout
Sau poti merge direct la librarie si te vor indruma ei.

| dullcat a răspuns (pentru LaviniuA):

Da, chiar sunt de toate acolo.Pacat ca sunt extrem de scumpe, dai cat nu face.Dar tot e mai bine sa aleaga sarbatorita ce doreste, decat sa primeasca un cadou pe care nu il va aprecia.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca vrei niste titluri anume, de ce nu încerci să le comanzi online?

| mrrRobert a răspuns (pentru Hyperion7):

Pentru că duminică este ziua ei.

| Hyperion7 a răspuns (pentru mrrRobert):

Înțeleg.
Poți încerca în aceste două locații
Librăria Junimea
Librăria Marin Preda
Ambele au recenzii destul de bune
Merita să încerci totuși!
Bafta multa thumbs up

| mrrRobert a răspuns (pentru Hyperion7):

Mulțumesc!

| VoidEternal a răspuns:

Cele mai multe carti in romana le gasesti pe libris.ro. 54.000 de titluri.

Elefant are sub 20.000, ca idee.

LE*, abia dupa ce am postat am vazut ca ai nevoie de ele duminica. Sorry

| Solann a răspuns:

Junimea.