| Maria_Ana_1998_2YJ9 a întrebat:

ce carti sa mai citesc? imi place sa citesc genul actiune, sf etc.Am 11 ani!

Răspuns Câştigător
| Reiko a răspuns:

Scoala Fricosilor
Misterioasa Societate Benedict
Circul Noptii
Instrumente Mortale
Confesiunile lui Arsene Lupin
Padurea Umbrelor
Cartea Timpului
Scoala Ticalosilor
Portalul spre Taramul Mirorrscape
Insemnarile unei Pustoaice
Calatorie in a Cincea Dimensiune
Nicholas Flamel, alchimistul nemuritor
Secretul Muzeului

Spor la citit, sper sa-ti placa!

| Maria_Ana_1998_2YJ9 explică (pentru Reiko):

Multumesc mult!

| Sadic a răspuns (pentru Reiko):

Cărţi foarte bune de recomandat copiilor, însă Instrumente mortale (fără supărare) nu cred că este de vârsta acestuia happy

| Reiko a răspuns (pentru Sadic):

Da, cred ca ai dreptate =]] Dar tineam sa pun si seria asta pe lista. Eh, peste 1 an sau 2 poate sa o citeasca ( pana atunci se traduc si restul volumelor xD )

| Sadic a răspuns (pentru Reiko):

Mda, sunt cărţi bune de citit la 11 ani, au aventură toate laughing) Chiar merită Instrumente Mortale laughing)

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

"Adevărul despre îngeri".
O gasesti aici: http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html

| asunaaa a răspuns:

In iarba inalta,starters,bun venit in tabara de cosmar, circul noptii, jurnalele vampirilor, jurnalele lui stefan, dune

| GABYCRISTIAN a răspuns:

Incearca :Colt Alb, Jurnalele Vampirilor, Winetou 1, 2 si 3, Fantoma de la opera. Sper ca ti-am fost de folos!

| LittleMofo a răspuns:

Am auzit ca ''Imparatul mustelor'' e o carte interesanta, sau ''Cinci saptamani in balon'' sau ''O calatorie in jurul Pamantului in 80 de zile'' sau ''Doi ani de vacanta''