| euforiaa a întrebat:

Imi puteti da, va rog, niste sugestii de carti de psihologie/ filosofie? Imi place sa citesc genul acesta de carti, insa nu cu teorie ci exemple din viata de zi cu zi!

6 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Adrian Nuta - Ghidul Iluminarii Pentru Lenesi; Don miguel ruiz - arta de a iubi, al cincelea legamant

| Jυsтℓσяγ a răspuns:

Ingeri rebeli de Pavel Corut insa atentie cartea este dedicata in special adolescentiilor.

| ALSI a răspuns:

Psihologie practica: "Cartea gesturilor", "Cum sa spui Nu" etc. Gasesti mai multe in librariile mari. Te duci la zona cu carti de psihologie/filosofie si cauti acolo pentru ca ai de unde alege.

| euforiaa explică (pentru ALSI):

Multumesc de raspuns!

| ionutgrigore a răspuns:

Incearca Octavian Paler, orice.

| djsperanta a răspuns:

Da-mi un pm cu email-ul tau sa-ti las cateva carti. Ceau!