| جيورجيو_كلاوديو_1905 a întrebat:

Cine poate raspunde la intrebarea " Cum se misca un vapor pe apa " adica cum inoata pe apa?
Am de facut un proiect despre vapoare si nu gasesc nimic pe internet.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dragă giorgio sau claudio, după săpături acerbe pe net (de vreo 3 secunde) uite ce ai aici:
http://www.rasfoiesc.com/......NAVE28.php

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ai dreptate, internetul nu conține absolut nici o informație despre vapoare. Este un subiect top-secret, iar dezvăluirea de informații referitoare la modul în care "inoata" vapoarele se pedepsește cu închisoare pe viață.

Asta ar fi o explicație. Cealaltă ar fi că nu vrei să depui nici cel mai mic efort pentru a-ți face tema.

| Furnicuta000 a răspuns:

Trebuie sa cauti in engleza. Gasesti foarte multe informatii, dar nu cauta in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://brainly.ro/tema/1230067

| TheCrusader a răspuns:

Au 2 elice in spate cu care imping apa. Rotatia lor indica si directia de mers. Daca una se roteste mai incei decat cealalta, vaporul intoarce spre directia elicei care se roteste mai incet