| Maximan a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste carti de 10-15 ani ( gen Harry Potter, Jurnalul unui pusti etc. ).

Răspuns Câştigător
| PurpleBox192 a răspuns:

C S Lewis-Cronicile din Narnia, Rose E Sabin-seria Scoala de vrăjitorie, Anna Dale-Şoptindu-le vrăjitoarelor, V M Jones-seria Karazan(Şerpii din Arakesh, Prinţul pierdut, etc), Sophie Audouin-Mamikonian-seria Tara Duncan(Magicienii sorţitori, Cartea interzisă, Sceptrul blestemat, etc), Angie Sage-seria Septimus Heap (Magie, Zborul, Leacuri, etc), Christopher Paolini-Eragon, Joseph Delaney-seria Vraciului(Ucenicul vraciului, Blestemul vraciului, Secretul vraciului), P B Kerr-seria Copii lămpii fermecate, Nancy Farmer-Marea trolilor, Stapanul Inelelor, Paul Stewart & Chris Riddell-Cronicile Lumii de Margine, Alan Gibbons-trilogia Legendeer(Umbra Minotaurului, Războinicii Corbului, Legiunea Vampirilor). Sper ca-i destul.

8 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Stapanul inelelor. E foarte frumoasa seria.

| ankadella a răspuns:

Vampirii din Morganville, Morometii, Cartile cu Sookie Stackhouse [True Blood]...

| TuRneR01 a răspuns:

Capra cu 3 iezi
Punguta cu 2 bani
Cei 3 purcelusi
Vrajitorul din Oz

| DoctorChucky a răspuns:

Morometii,Aventurile lui Tom Sawyer, Aventurile lui Huckleberry Finn.winking

| Star4You a răspuns:

Hackleberry finn.

| Tαиíα a răspuns:

Iti recomand fartii grim eu am citit când eram pe vârsta de 11 ani

| sporis a răspuns:

BUNA:sunt mai multe carti, de xezemplu alba zapad, cei kapra cu trei iezii.

| Dulcik_Denisa_1994 a răspuns:

Aventurile lui Tom Sawyer, Aventurile lui Huckleberry Finn si Povesti Nemuritoare!