| Damian95 a întrebat:

Vreau sa scriu o carte. Intrebarea mea este daca am ceva de castigat si pe plan financiar din asta deoarece pentru a realiza o carte buna trebuie mult timp petrecut la birou cu monitorul in fata. E dificil si vreau sa aflu opinia voastra.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scriitori moderni care să facă bani din cărțile lor sunt rari. E meserie foarte grea.

| Kaℓi a răspuns:

Bineinteles ca o sa fie un castig pe plan financiar, cand o sa vinzi drepturile de ecranizare lui Tarantino!winking
Serios acum, de unde sa stim noi ce sanse de castig ai, de unde sa stim cat de bine scrii? singurul lucru care se stie sigur, e ca se vinde greu cartea in general... chiar si numele mari, povestile celebre. Toata lumea prefera sa astepte filmulwinking

| NYK4u a răspuns:

Un castig o sa existe, dar nu prea mare. Daca o sa dai ''mare lovitura'' si cartea o sa fie foarte buna atunci o sa ai si parte de un castig bun.
Succes!

| Sadic a răspuns:

Dacă te gândeşti doar la aşa-zisul "câştig" nu ai cum să scrii o carte de succes, scrie din suflet şi o să găseşti foloase după.