| alinuta16 a întrebat:

BUNA! Vreau sa aflu parerea, opinia voastra despre greseala. Ce credeti voi despre asta si sa-mi dati arguente... fundita pentru cele mai intereseante...:*

Răspuns Câştigător
| Parker a răspuns:

Greseala e omeneasca.
In primul rand greseala e vitala omenirii. Fara greseala, noi nu am evolua si dezvolta.
In al doilea rand greseala e un lucru de zi cu zi, toti gresim. Unii mai mult, altii mai putin. Unii platesc mai mult pentru greselile lor, altii nu platesc deloc. Cert este ca greseala trebuie iertata.Cum Dumnezeu ne iarta, asa trebuie sa iertam si noi.
Toate cele bune, Tudor!

5 răspunsuri:
| 54ndy a răspuns:

Greşeala, este un faptă bună dar nereuşită.

| 3ntzz a răspuns:

Nu prea am inteles la ce te referi dar totusi cred ca raspunsul este : o greseala este o fapta negativa (de cele mai multe ori) neintentionat-a.
Acum stiu ca vei zice : " Copil copac eu ti-am zis sa imi zici opinia! " dar stai flex' ca ti-o zic.
Opinia mea despre greseala thinking pai eu unul nu am nimic in potriva deoarece greseala este un lucru normal.
Tuturor ni se intampla ( foarte foarte foarte foarte ...etc... des)
P. S. sa iti dau un sfat : ar fi trebuit sa pui in ghilimele cuvantul "greseala" din propozitia ta.
Numa' bine!

| Andrei_2426 a răspuns:

Era o vorba si inca mai este:"Este omeneste a gresi."
Si ii dau dreptate acestei vorbe si celui care a spus-o. Orice om greseste o data de doua ori, dar daca greseste si a treia oara cam greu sa mai ierti(fiind forba de aceeasi greseala).
De obicei greselile sunt produse din stangacie sau nestiintza.
Dar sunt de parere ca daca cineva face aceeasi greseala de 3 sau mai multe ori e intentionat.
E bine sa mai gresesti ca sa ai din ce invata pe viitor.

| x_1929 a răspuns:

Toti gresim mai mult sau mai putin, a gresi e omeneste. Conteza mult sa-ti dai seama ca ai gresit pentru. ca unele poate se mai pot indrepta dar altele nu din pacate... si mai e si vb. " omu' din greseli invata" happy

| vasile_1007 a răspuns:

Buna Alina.Intrebarea ta este foarte bine gandita, iar raspunsul pe care ti-l pot da eu este urmatorul.Greseala este inca de pe vremea lui Adam si Eva, din Gradina Domnului, ia a rezistat pana in zilele noastre.Fiecare om greseste, fie voit fie influentat de altcineva.Este important ca dupa savarsirea unei greseli, sa recunosti si sa fii tare cu tine insuti.In zilele noastre, este mult mai usor sa aruncam vina pe vecinu'', sau sa ne scuzam.Bine inteles ca sunt si situatii cand nu poti recunoaste greseala, dar acela este om cu adevarat, care isi recunoaste greseala si pasii gresiti pe care i-a facut.Numai bine Alina.