| Teodor1247010 a întrebat:

Salutare! Îmi puteți spune va rog frumos cum as putea sa scap de lene? Ca eu mi-am propus sa invat si sa ma apuc de citit dar aman si intr-un sfârșit nu mai fac nimic.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu voință, nene, cu voință.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că nu ești leneș și ai doar probleme de concentrare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite o motivație buna: să te gândești că dacă nu o sa inveti=nu o să iei bacul=nu o sa-ti găsești un job bun și va trebui sa te mulțumești cu orice, ajungând slugă la vreun patron arogant, dar idiot și nu o sa ai încotro decât să-i suporți toate mitocăniile.

| Solann a răspuns:

Legandu-te de carte.
Cu vointa, cu mult vointa. Nu mai fi lenes!