| AndreiAnd1 a întrebat:

M-am gandit sa ma apuc de scoala de soferi dar inainte de a face acest lucru as vrea sa invat sa nu ma duc bata ....la scoala.
Insa nu stiu ce anume as putea sa invat din cartea de legislatie. Imi puteti spune ce sa invat si ce carte sa imi achizitionez?
va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

La scoala de soferi doar se preda, nu se asculta cursanții, deci nu conteaza cat de multe stii cand incepi, conteaza cate stii dupa ce o termini. Aici ma refer la teorie.
La practica nu trebuie sa stii nimic la inceput pentru ca e instructorul langa tine care iti repeta de 1000 ori ce si cum sa faci.

| AndreiAnd1 explică (pentru Lioana):

Da, dar vreau sa stiu eu din propria initiative... teorie si am zis sa nu citesc toata cartea aia si sa fie inutil...
Sa citesc din ea doar ceea ce trebuie.

| Lioana a răspuns (pentru AndreiAnd1):

Nu stiu la care carte te referi dar legislația rutiera trebuie sa o cunosti integral pentru a trece examenul.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Indicatoarele pentru inceput

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indicatoarele
prioritățile

| AndreiAnd1 explică (pentru anonim_4396):

Prioritatile adica cui trebuie sa ii dai prioritate, sau ce sa faci când depasesti etc?