| AndreiCRT a întrebat:

Salutare TPU, ma paste evaluarea nationala de sfarsit de calsa a 8-a, imi puteti spune niste sfaturi despre ce sa invat ca sa pot lua 5? Sunt slab la matematica.

Răspuns Câştigător
| CrissNico a răspuns:

Daca faci primul subiect bine si cu punctul din oficiu ar trebui sa iei 5happy
ATENTIE acum nu te oprii doar la primul subiect, continua si la urmatoarele, de ex unde ai de aflat o arie sau ceva, deseneaza si forma geometrica respectiva, am inteles ca se puncteaza si figurile facute si notate bine, dca ai fost cat de cat atent la orele de mate nu ai cm sa nu iei macar un 5 happy
Bafta multa la Examen!

3 răspunsuri:
| HDR10 a răspuns:

Salut. Partea I e facuta pentru cei cu o pregatire foarte mica, deci incearca sa rezolvi exercitiile usoare dar sa le stapanesti foarte bine. Subiectul e gandil in asa fel incat oricine cu un minim de cunostinte sa ia macar 5. Bafta!

| Popintinio a răspuns:

Crede-ma ca si eu sunt varza la mate dar am reusit sa mai fac de un 7-8-9 invatand formulele la geometrie si mai sunt si niste formule la algebra. Eu uneori nu imi mai amintesc formulele la geometria din spatiu si imi desenez formele geometrice desfacute ma ajuta

Răspuns utilizator avertizat