| anonim_4396 a întrebat:

Stiti cumva niste carti noi de calitate, si prin asta ma refer sa nu fie literatura de consum ca alea cu vampiri sau Sub aceeasi stea.Sa nu fie neaparat cu adolescenti, vreau doar sa fie o carte buna.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA! Joules Verne sau Serloc Holmes sau O mie si 1 de noptii sau Marra etc... TE IMPLOR da-mi si mie o FUNDA nu am niciuna vreau sa am macar una sunt junior happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai, nu sunt carti noi dar iti dau funda pentu ca stiu cum e sa nu ai niciuna.Si eu am fost utilizator junior si ii rugam sa-mi dea funde happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

SARUTMANA! mi-o dai acum?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vai mersi mersi mersi

20 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"Divergent"-e si film.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

A speficiat omu nu carti de consum ca ala cu vampiri. ce e ala twilight sau jocul foametei ( sau cum s-o numi ) ce mi-e divergent. aceeasi prostie (parerea mea)

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

M-ai pierdut de la "speficiat".Ma bucur ca ai spus "parerea mea". Spre deosebire de tine, mie chiar mi-a placut filmul si pentru mine chiar nu e o carte "de consum".

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Omu mai greseste. inca nu m-am obisnuit cu prostia asta de telefon. daca ai fii fata nu m-ar mira, dar ca baiat sa iti placa asa povesti siropoase, nu e bine laughing

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit, se intampla.Da, sunt fata.big grin.Pai si baietii? De ce ar fi fost ciudat?laughing Chiar e o poveste draguta.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Chestii siropoase si baietii nu merg mana in mana. sa auzi de la o fata ca ii place twilight nu ma mira( voi sunteti cu "dragostea" si chestii de genu), dar sa aud de la un baiat, m-as intreba ce naiba i-a placut la asa porcarie. mda, pana la urma fiecare cu ce ii place.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Voi,seriosilor.laughingNu mi-a placut twilight, nu prea imi plac filmele sf, in fine, asa e.Fiecare cu gustul lui.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Minti. daca ti-a placut divergent ti-a placut si ala cu vampirii. e aceeasi poveste numai ca nu sunt vampiri in ea. laughing, pai da, in ziua de azi fetele sunt neserioase happy.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Nuuu,nu mintlaughing) De ce as face-o si de ce generalizezi? Nu-i fumoshappy.Mda, clar aceeasi poveste, diferenta e ca...e o poveste, de fapt o chestie cu vampiri, in rest 99%seamana.(ironie). Divergent nu e sf, e mai degraba un mod de a vedea viitorul.big grin

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

" De ce as face-o si de ce generalizezi? Nu-i fumos" eh, sunt si eu la moda. asa fiecare fata aici spune ca toti baietii sunt morti doar dupa sex, eu de ce m-as comporta alfel. zic si eu ca toate neserioase laughing

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Moda asta."Fiecare fata", off din nou o faci...happy

| Cameliapantiru a răspuns:

"Nostalgia", "REM"-Mircea Cartarescu
"Variatiuni enigmatice''-Eric-Emmanuel Schmidt
"Crima Olgai Arbelina'', "Testamentul francez'', "O femeie iubita''-Andrei Makine
"Teodosie cel Mic''-Razvan Radulescu(nu am citit-o inca, dar intentionez, am auzit ca e o carte foarte-foarte buna)
"Pianista'', "Amantele''-Elfriede Jelinek

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Carti foarte bune gasesti in lista de aici:
http://cristina.isteaching.com/lecturi-interesante.html

| kteichd a răspuns:

Inferno

| Root4004 a răspuns:

Endgame: The Calling
Jocul Final: Convocarea

| CristinaCristina1 a răspuns:

'Oscar si Tanti Roz' de Eric Emmanuel Schmitt

| anonim_4396 explică (pentru CristinaCristina1):

Multumesc!