| IonutPetre12 a întrebat:

Unde pot gasi cartile"anotimpuri diferite" si "misery" de S.K? Sunt disperat,pe niciun site nu le gasesc, doar in engleza si eu stiu doar engleza de clasa a 10:/

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu engleza de clasa a 10-a il citesti usor pe Stephen King

| alecsawng01 a răspuns:

Este o ocazie numai buna sa-ti dezvolti engleza, zic eu. Chiar te-as sfatui sa le cumperi in engleza happy

| IonutPetre12 explică (pentru alecsawng01):

La un film sau sa ma uit pe Youtube, ma uit fara nicio problema, si inteleg.In scris inteleg si mai bine.Dar probabil apar multe cuvinte mai nefolosite in scoli.

| alecsawng01 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Daa. tocmai, sunt mai multe cuvinte si-ti vei imbogatii vocabularul, poti cauta acele cuvinte necunoscute daca nu-ti vei da seama ce inseamna din context, dar oricum ar fi, nu vor fi chiar atat de multe cuvinte necunoscute, engleza de clasa a10a nu difera de engleza uzuala pe care o stiu si eu in anul 3 de faculta de exemplu, difera doar faptul ca poate eu stiu mai multe cuvinte decat tine, de asta zic, nu-ti fie frica sa iei in engleza. Chiar te va ajuta.