| Nicki18 a întrebat:

V-a placut cartea "Pe aripile vantului" de M. Mitchel? Dar "Cantatoarele din maracini" de Coleen McCullough?

Răspuns Câştigător
| AnnaMaria27 a răspuns:

La "Aripile vantului" am citit cartea, dar am fazut si filmul.
Este o carte fascinanta din toate privintele ce trebuie citita, deoarece te acapareaza total!
A doua opera mentionata de tine, n-am citit-o, dar cred ca o voi face curand! big grin

3 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Am vazut doar filmul pe aripile vantului, dar cartile nu le-am cititlaughing

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Mi-au placut foarte mult cartile

| MaskOfSanity a răspuns:

Am citit doar "Pe aripile vântului". E una dintre cărţile mele preferate. Personajul principal, Scarlett O'Hara e foarte interesant construit.