| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti cei care au citit cartile twilight cum vi se par. am vazut filmele, mi-au placut si multi zic ca si cartile sunt bestiale. as dori sa vad si parerea vostra. multumesc

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, le-am citit pe toate. intr-adevar mi-au placut mult.

| Alisa a răspuns:

Da, asa este, cartile sunt inca mult mai frumoase decat filmele.winking (pana acum au aparut doar 2 filme, urmeaza si celelalte).
Mie mi-au placut mult mai mult cartile decat filmele. Mai ales prima carte.
Numai bine!

| Oanny a răspuns:

E adevarat, oricine care a citit cartile iti poate spune acest lucru.Chiar si cei carora li sau parut filmele groaznice.Si eu iti spun ca, cartile sunt fantastice.

| Boo a răspuns:

Cartile sunt super.
eclipe e cam plictisitoare.
dar zori de zi e cea mai tare.si are si cele mai multe pagini. le-am citit pe toate si cred ca se meritahappypur si simplu stateam toata ziua si citeam nonstop si nu mai facem nimic altcevalaughing

| Elena_9796 a răspuns:

Cartile sunt bestialeeelove struck
imi plac toate ffffffffffff multmdar intr`adevar, Zori de zi e cea mai. wowlove struck
e cel putin cand am inceput sa le citesc...stateam i citeam pana la 1-2 noaptealove struck mai trebuie sa citesc Amurg si sunt cea mai fericitablushing
laughing
dar sa fac si comparatia dintre filme si carti.
nu potbig grin
intr`adevar.in carti se dau imi multe detalii.si de ex daca citesti Luna noua, in carte Edward i a zis Bellei ca "te iubesc si mereu te voi iubi" ma rog sub alta forma.tongue. dar in film.nu a zis.si iti creeaza o anumita imagine asupra situatiei...oricum.sunt app la fel. dar cartile sunt pline de detalii si poate de aia la majoritatea li se par mai frumoasehappy
P. S.:si eu am plans la Zori de zibig grin ca nu mai aveam ce sa citesc si nu stiu ce sa ma fac si nu stiu ce.si acum citesc Luna nouatongue si am mai plans si din cauza ultimii parti in care erau niste secvente in care Edward, Bella si Renesmee se imbratisau pentru "ultima oara"
happy
pupici:*

| adina_4262 a răspuns:

Cartile sunt foarte bune, mult mai bune decat filmele. Ti le recomand.

| Alecsie. a răspuns:

Eu le-am citit pe toate si mi-au placut super mult. cand am terminat ultima carte am inceput sa plang ptk ma gandeam ca nu o sa mai citesc o carte atat de misto. E superba; ti-o recomand cu cea mai mare placere ( sa-mi spui cum a fost)winking