| orykiyoku a întrebat:

Vreau sa citesc o carte buna dar nu prea am idei! Imi plac cartile de aventura dar si cele mai de groaza!
Daca aveti sugestii va rog sa ma ajutati!
P.S. daca a-ti pune si ul link pentru citit online ar fi minunat

Ms mult big grin

Răspuns Câştigător
| 1000bodies a răspuns:

Nu am link-ul pentru citit online, dar poate dai pe la o librarie:
Stralucirea de Stephen King
Salem's Lot de Stephen King
Jocurile Foamei de Suzanne Collins
Divergent de Veronica Roth.

2 răspunsuri:
| Euletitia a răspuns:

Buna! Incearca "Robin Hood" de Henry Gilbert, "Calatoriile lui Gulliver" de Johnathan Swift sau "Robinson Crusoe"-Daniel Defoe.Toate sunt carti de avenmturi, in care sunt presarate si unele elemente fantastice/supranaturale. Le recomand tuturor, fiind romane foarte frumoase, interesante, captivante si usor de citit(le-am "devorat" pe la 12-14 ani). Lectura placuta!

| beautifulpeople a răspuns:

Poveste fara sfarsit-Michael Ende
800 de leghe pe Amazon-Jules Verne
O calatorie spre centrul pamantului-Jules Verne