| anonim_4396 a întrebat:

1) As vrea sa stiu si eu niste formatii sau cantereti japonezi in afara de : Utada Hikaru, AKB48, Morning Musume si KAT-TUN. (apropo KAT-TUN e formatia mea preferata, e o formatie formata din 5 baieti care a scos foarte multe melodii pana acum dar preferata mea este,,kima ga kirai ni kimi ga suki "dar imi place la fel de mult si,,will be all right" ). Stie cineva,?(dar sa ascultati si voi, nu sa cautati pe net si sa-mi dati raspuns) 2) Ce vocaloid stiti? Eu stiu doar Hatsune Miku, Kagamine Rin, Kagamine Len, Megurine Luka. Funda : )) ( scuze de categorie )

Răspuns Câştigător
| SangJin a răspuns:

1) The gazette. Incearca urmatoarele melodii de la ei mai intai : Cassis, Chizuru, Nausea & Shudder, Burial Applicant, Bathroom.
2)Hatsune Miku-doar pentru ca e foarte populara in imaginile anime, cu cozile ei turcoaz cu tot!

5 răspunsuri:
| annnamarya a răspuns:

Pai mie imi place tare formatia Big Bang doar ca e de coreeni nu japonezi

| Reiko a răspuns:

Deejaydray, stiu melodia de la 7! lovers, este un opening de la Naruto parca dar eu nu ma uit la Naruto insa e adevarat ca imi plac mult animeurile. Am ascultat cateva melodii de la 7! sunt ok.

| AleeAleexandra a răspuns:

Nu prea stiu foarmatii de muzica dar stiu o trupa de dans foarte bune big grinANCEROID.
Cat despre vocaloizi stiu destul de multi in afara de Miku,Rin,Len si Luka.
-Megpoid Gumi, Lily, Yowane Haku, Kaito, Kasane Teto, Sf-A2 Miki,Meiko,Kaiko,Akita Neru,Mew,Aoki Lapis,Ia, Yuzuki YUkari, SeeU, Tone Rion, Cul, Akikoloid-chan.
Ar mai fi dar momentan atatia imi amintesc. laughing

| Reiko a răspuns (pentru AleeAleexandra):

Si mie imi place vocaloid : ) eu ascult mai mult Len.

| deejaydray a răspuns:

Sincer, mie imi plac melodiile trupei 7! Seven Oops, mai ales "Lovers" happy Desi probabil cred ca stii melodia, mai ales ca sunt sigur ca iti plac animeurile big grin