| MaeRiAh a întrebat:

Dati-mi un link cu un sitte unde pot sa vizionez acel anime vocaloid cred ca asa se num ala cu hatsune miku si rin kagamine... fundita

Răspuns Câştigător
| KinokoஐKee a răspuns:

Vocaloid nu este un anime!
Este o trupa japoneza.Toti membri trupei sunt holograme! Vocile lor sunt asigurate de persoane(voice actor)Doar cu vocea.De exemplu Fujita Saki este vocea lui Hatsune Miku, bineinteles este mai "refacuta' la sintetizatoe.La fel si cantecele lor, toate sunt facute la sintetizator.

1 răspuns: