| bmcriss a întrebat:

A incercat cineva sa asculte muzica in timp ce invata? Daca da, ce gen?-mozzart, vivaldi, ambientala, etc- ( sunt interesat de metoda asta dar vreau ceva linistitor )

Răspuns Câştigător
| camelia1812 a răspuns:

Eu nu te-as sfatui sa faci asta pentru ca daca tu si inveti si asculti muzica. o sa fii concentrat pe 2 activitati. si...

uite ce sa faci ca sa inveti rapid:
1.nu intri in panica...gandindu-te:VAII cat am de invatatlaughing
2.incearca sa retii logic, fara sa Tocesti
3.fii odihnit cand incerci sa inveti
4.inainte de a invata, incearca sa te plimbi 5 minute macarbatting eyelashesasa iti oxigenezi creierul
5. daca nu poti retine seara, trezeste-te dimineata cu 30 min inainte si mai citeste lectia o databatting eyelashesasa fac eu mereu

12 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Ascult muzica cand scriu: pop

| moodyblues a răspuns:

La mine merge de minune cu black metal dar cred ca sunt fenomen unic.incearca ravi shankar, steve vai, malmsteen, carmina burana(nu rade), vangelis, leonard cohen, bob seger, bob dylan, ulver.astea le-am ascultat eu azi si n-am intampinat probleme

| hippiemuslim a răspuns:

Ce iti place tie. Oricum, distrag atentia.

| Irina117 a răspuns:

Bună!
Păi dacă asculţi rock când înveţi nu prea cred că o să înţelegi mare lucru. Poţi încerca pe melodii mai lente... dar ca să îneţi trebuie să fi concentrat la ce înveti.Adică sunt unele pers. ce nu pot înaţa pe muzică.
Melodii:voltaj, inna, beyonce şi sunt o gramadă.
oricum succes!

| Frrramboise a răspuns:

Da...am incercat.ascult muzica care-mi place mie, dar de obicei muzica de relaxare, ca de exemplu
http://www.youtube.com/watch?v=cXfLiH5Ld8M
fundita?

| nestlebaby a răspuns:

Incearca Atb, are cateva piese ffoarte linistitoare si cine stie poate devii dependent/a de muzica lui tongue Bafta!

| minu a răspuns:

Pai cum vrei tu sa iti mai auzi vocea mintii in timp ce asculti si muzica? laughing Gandeste-te logic, atunci cand retii ceva spui acel ceva in capul tau da? Si daca se aude si muzica... In fine faci cum vrei, desi cea mai buna metoda de invatat e in liniste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe naiba. laughing Pe mine ma ajuta rock-ul, metal, hardcore, punk-ul in nici un caz ce ai enumerat tu. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timp ce invat nu, dar teme da. Cand fac teme cu muzica e mai simplu. Depinde ce muzica este, eu cel putin pot pe oricare.Incearca sa inveti pe mozzart si ce ai zis tu, iar daca nu poti, urmeaza sfaturile de la bestgirlforever

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer mereu ascult muzica cand fac teme dar de genu ceva mai,, zdruncinata" laughing ca sa-i zic asa si notele din carnet sunt frumoase dar eu vreau numai 10 pe toata linia asa ca incerc sa renunt la muzica,, zdruncinata"si sa trec la cea de pian!happy daca vrei ceva linistitor asculta sfatul lui Fireflywinking happy big grin

| cristyro a răspuns:

Ascuta Beethoven sau Vivaldi-Anotimpurile-Primavara sa vezi ce bine te simti.
Succes!