| Coquineagra a întrebat:

Acum la modul cel mai serios, stiu ca pare stupida intrebarea, dar poti fi dat in judecata daca incarci o melodie pe youtube care nu-ti apartine? Am primit o avertizare, mi-a fost stearsa o melodie ca incalca drepturile de autor. OK, asta am inteles, dar aceeasi melodie mai era incarcata si de altii. Aia cum de nu erau avertizati? Au pile sau ce? Intreb pentru ca am citit ca poti fi dat in judecata, si mi se pare absurd. A patit cineva ceva grav in afara de niste avertizari si stergeri de melodii cu warning-ul de copyright?

7 răspunsuri:
| Kyılε a răspuns:

Nu, mai.

| Neberius13 a răspuns:

Nu ma, n-ai ce patii. Oricum, de ce naiba incarci melodii daca sunt deja pe youtube? Macar daca tot faci o treaba incarca ceva ce nu-i inca pe youtube.

| Coquineagra explică (pentru Neberius13):

Am zis deja mah, era hd si avea alt ritm, se auzea mai rapid si mai tare, si am pus-o pentru ca default audio-ul de pe youtube sux.
pai asta e intrebarea, de ce unii sunt avertizati si uneori si cu conturile sterse pe cand altii stau bine mersi cu melodiile/conturile intacte si au puse aceleasi melodii ca primii?
nu mi se pare corect, am impresia ca youtube ori face diferente intre useri, sau chiar au un sistem tampit.

| Ioan_Dinus_1994 a răspuns:

Eu am reincarcat 4 melodii si nu am primit nimic

| Coquineagra explică (pentru Ioan_Dinus_1994):

Pai nu se intampla asta fiecaruia.
eu asta nu inteleg, cum dracu mie mi-a dat avertisment, si altii au bine mersi aceleasi melodii intacte.
si nu sunt singura in situatia asta.

| Ioan_Dinus_1994 a răspuns:

Ce melodie ai incarcat? imi poti da link?

| Coquineagra explică (pentru Ioan_Dinus_1994):

Https://www.youtube.com/results?search_query=kendrick+lamar+swimming+pools

aici sunt rezultatele cu toti astia de au incarcata melodia, neluand in seama versiunea oficiala.
eu aveam o versiune hd si se auzea altfel, avea alt ritm, de aia am pus-o.
cum explici?