| puricex75 a întrebat:

Am cateva intrebari si as dori sa ma lamuriti, deoarece vreau sa ma apuc de un canal de Vlogging...Doresc seriozitate!
1. Care este treaba cu drepturile de autor la o melodie? Am observat ca unii vloggeri romani pun melodii pe fundal. Unele sunt luate de pe YouTube si nu au primit avertisment de CopyRight!
2. Cum poti deveni un partener cu YouTube? Trebuie sa strangi prima oara 500 de abonati apoi devii partenerii cu ei sau poti imediat cum ti-ai facut canalul?
Funda pentru cele mai bune raspunsuri si multumesc pentru ajutor happy!

Răspuns Câştigător
| Rockat a răspuns:

Nu ai voie sa pui melodii sau secvente din filme la care nu deții drepturile de autor, insa poti pune, un instrumental de chiata, pian, ceva simplu, sau ceva compus de tine. Cat despre parteneriatul cu Google, ai nevoie de un cont Google AdSense si trebuie sa faci o cerere catre Google, ei iti vor analiza videoclipurile. Dar ai nevoie deja content de calitate, aprecieri, distribuiri, vizualizari si mai ales abonatii. Mult succes, sunt curios de Vlog-ul tau. Deci cu monetizarea, o poti porni abia dupa ce devi cunoscut.

1 răspuns:
| MicutzuMare96 a răspuns:

1.Nu poti sa pui o melodie fara drepturi de autor pentru ca artistul care a facut melodia nu mai face niciun ban.

2.Ai nevoie de 1000 de abonati ca sa ai parteneriat.