| alexandrunaj a întrebat:

Acum un an si jumatate m-am apucat de chitara, parintii mei mi-au cumparat o chitara (azi nu mai arata f bine chitara) si astazi mai cant la ea dar parca dupa ce am auzit mai mult melodii am inceput sa imi placa si pianul si vioara.Am vorbit cu proful de muzica si a zis ca daca vreau sa cant la 3 instrumente e clar ca am o pasiune si ca ar trebui sa urmez o scoala de arte. Chestia e ca ma tem daca ma apuc macar de pian sa nu ma ras de chitara, oricum nu mai am cantat foarte mult la chitara in ultima vreme, cum stiu daca tind a ma lasa de chitara? E normal sa existe,, pauze" in viata unui muzician in care sa nu mai vrea sa cante la un instrument? Ce sa fac sa incerc sa studiez mai multe instrumente, cum sa fac sa nu ma las de nici unul?

1 răspuns:
| MisterCat a răspuns:

Apucate de ce iti place adica fapian pentru o perioada apoi vioara si iar chitara