| AlexandruAdy a întrebat:

Salut vreau sa îmi iau o chitară,vreau să mă apuc de cantat la chitară, mai cant la instrumente
Ce părere aveți despre Ibanez Pf15 Ece BK?
Fundă

4 răspunsuri:
| Nemeessis a răspuns:

Nu sunt prea bune "Ibanezele" in general, eu unul personal nu as merge pe un ibanez pentru ca au un lemn de o mai joasa calitate.
Incearca sa te orientezi spre altceva. Acum depinde si ce fel de chitara vrei.

| AlexandruAdy explică (pentru Nemeessis):

Pe o parte am auzit că îs foarte bune, acum că nu is chiar de calitate
Eu vreau să mă orientez spre o chitară electro-acustica, vreau sa cant muzica ușoară, daca ai vreo opinie ascult cu drag happy

| Nemeessis a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Crede-mă, la fel am auzit și eu. Am și eu o chitară acustică, tot Ibanez, nu pot să zic că mă plâng de ea, momentan e în stare bună. În loc să mă uit pe net la recenzii înainte să o cumpăr, am făcut asta fix după ce am cumpărat-o. Evident, multă lume am văzut că merge pe Ibanez, dar sunt și foarte multe recenzii negative.
Dacă ar fi să îți dau acum un răspuns, ținând cont de recenziile văzute de mine, nu îți recomand Ibanez.
Dacă ar fi strict opinia mea, fără să țin cont de recenziile negative văzute de mine, aș spune să mergi pe această chitară. Eu unul nu am avut până acum surprize neplăcute cu această chitară. Am zis că mai bine îți dau un răspuns bazat pe mai multe opinii, dar acum ai ambele răspunsuri, strict al meu, dar și din recenzii.
Oricum, înainte să îți cumperi chitara, mai gândește-te, mai documentează-te.
Sunetul diferă de la chitară la chitară, contează foarte mult lemnul din care este făcută chitara respectivă.

| AlexandruAdy explică (pentru Nemeessis):

Asta a fost o opinie a unui prieten despre modelul pf12, dar m-am gândit mai bine spre un pf 15/17 par mai avansate,mai calitate, acum nu stiu, pe YouTube sunetul l-am îndrăgit, dar am sa mă mai orientez spre ceva chiar calitate ca să mă hotărăsc să îmi iau ceva, mersi multi de ce mi-ai spus, tin cont