| Andrei943 a întrebat:

Ajutor! sunt chitarist fac chitara de 2 ani si am o chitara hora-reghin care a costat 150 de lei. am luat-o de la un prieten cu jumatate de pret. ma gandeam sa imi cumpar o chitara noua, avand in vedere faptul ca deja imi este destul de mica si nu are sunet prea bun. doresc sa cumpar o chitara buna, cu pretul mai mic de 600 de euro. deci doresc o chitara buna :)
http://www.youtube.com/watch?v=Q0AJUoR5cmc - uitati aici piesa " Spanish Romance" interpretata de Nelson Amos. imi puteti spune va rog, daca stiti, ce fel de marca de chitara are? imi place foarte mult sunetul chitarii si as dori sa imi cumpar o chitara la fel ca a lui.
astept raspunsuri. VOT+FUNDA pentru cel mai relevant raspuns

3 răspunsuri:
| EnterSandman a răspuns:

Numara cate corzi are si apoi dati doua palme laughing, sti tu sa canti pe o chitara ca aia?laughing

| EnterSandman a răspuns:

Mi s-a parut ca este o chitara cu 7 corzi.sau chiar este?
nu se vede prea bine din video-ul ala. oricum nu as fi stiu sa ati zic firma pentru ca nu se vede prea bine griful

| Andrei943 explică:

EnterSandman.
eu nu cant la banjo sau la balalaika. cand la chitara clasica si chitara clasica are 6 corzi. si da, stiu sa cand la chitara ca aia happy
Woodenpints.
multumesc. am gresit eu. chitara prietenului meu a costat 300 de lei. a folosit-o doar 2 saptamani dupa care mi-a vandut-o mie. cu 150 de lei nu cu 250 cum am scris eu. mi-am editat intrebarea.