| Andrei943 a întrebat:

Imi cer scuze pentru categorie dar am nevoie de un raspuns urgent!

Fac ore de chitara clasica de mult timp si am o chitara hora reghin, nu imi place sunetul chitarii. doresc sa imi cumpar o chitara clasica buna, pana in 1.500 de lei noi ( 15 milioane de lei vechi ). care ar fi cele mai bune chitari pana in 1.500 de lei?

http://www.youtube.com/watch?v=Q0AJUoR5cmc

stiti cumva marca chitarii acestei artiste? sunetul este exceptional si mi-ar placea sa imi cumpar o chitara ca aceea.

nu doresc o chitara acustica, stiu ca suna mai bine dar eu doresc chitara clasica. multumesc pentru un eventual ajutor.

vot + funda cel mai relevant raspuns. vot " inteligent " pentru toti cei care ma vor ajuta.

Răspuns Câştigător
| Sonia a răspuns:

Buna.
Alhambra este o marca de chitara super dar este putin mai scumpa...cred ca te incadrezi.Ai putea incerca Stagg sau Aria ...Altmira parca.
oricum eu tot la Alhambra raman

2 răspunsuri:
| spank17 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, ideea e sa-ti placa tie cum suna. Gasesti multe chitari bune in banii aia. Eu zic sa te duci tu singur la un magazin, si ca canti la ele, testezi sound-ul, vezi daca iti place si daca nu. Conteaza sa-ti placa cum se aude.

| leo987 a răspuns:

Salut!
Iti recomand chitara aceasta, Alhambra 1C. http://forums.rgc.ro/topic/63123-vand-chitara-clasica-alhambra-1c/
Acolo gasesti poze cu chitara si link de prezentare cu aceiasi melodie si cred eu ca este diferenta enorma.
Sper sa ne auzim
Spor la cantat!