| Andrei943 a întrebat:

Fac ore de chitara clasica de mult timp si am o chitara hora reghin, nu imi place sunetul chitarii. doresc sa imi cumpar o chitara clasica buna, pana in 1.500 de lei noi ( 15 milioane de lei vechi ). care ar fi cele mai bune chitari pana in 1.500 de lei?
http://www.youtube.com/watch?v=Q0AJUoR5cmc
stiti cumva marca chitarii acestei artiste? sunetul este exceptional si mi-ar placea sa imi cumpar o chitara ca aceea.

7 răspunsuri:
| ShadowGuitar a răspuns:

Iti recomand mai bine o chitara acustica.Scoate sunete mult mai frumoase si poti canta mai multe genuri de muzica:de la folk pana la rock, cand cea clasica e facuta pentru muzica spaniola, flamenco etc.Plus ca cea acustica are corzile mult mai fine si nu te dor degetele.

| leo987 a răspuns:

Salut!
Iti recomand chitara aceasta, Alhambra 1C. http://forums.rgc.ro/topic/63123-vand-chitara-clasica-alhambra-1c/
Acolo gasesti poze cu chitara si link de prezentare cu aceiasi melodie si cred eu ca este diferenta enorma.
Sper sa ne auzim
Spor la cantat!

| Andrei943 explică:

Imi cer scuze pentru categorie, am dat click din greseala pe aceasta

| Andrei943 explică:

Doresc doar chitari clasice.

| Rico_1149 a răspuns:

Am eu chitara clasica tio dau cu 1 milion daca ceva trimite un mesaj

| Grosu_Alexandru_Sebastian_1990 a răspuns:

Rico, lasa un id!

| XzNicoleta a răspuns:

Te duci la Kaufland costa 1, 5 milion, sau la Carrefour 2 milioane