| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani. Daca ma apuc sa fac lectii la chitara electrica de pe acum, pe la ce virsta voi termina.

6 răspunsuri:
| RockNbeer a răspuns:

Nu exista un nivel maxim, acum depinde la ce nivel este profesorul si pana cand iti poate preda, dar dupa vreo 2-3 ani de chitara poti incepe pe cont propriu.

| Thunderstruck a răspuns:

Ce sa termini fata mea? Lectiile de chitara electrica nu se termina niciodata, orice chitarist, fie el celebru, fie el de dormitor mai are de invatat, nu poti sa stii totul despre chitara fata mea.

| fadnox a răspuns:

Nici n-ai inceput si deja vrei sa termini, ce placere si cu chitara asta

| FearOfTheDark a răspuns:

Nu se termina treaba asta.
E un drum lung.Iti zic ca e mult de munca sa fii bun.
Cum doctorii invata toata viata lor din cazurile pe care le au, asa si chitaristii invata din experientele de pe scena.
Poti face 3-4 ani la un profesor si daca esti bazat/a poti canta singur/a.

| Thunderstruck a răspuns (pentru FearOfTheDark):

Cum adica bazat?laughingInseamna ca-s bazat din moment ce-am inceput singur sa cant, si inca o fac dupa 4 ani?

| FearOfTheDark a răspuns (pentru Thunderstruck):

Bazat ma refer daca stie niste chestii, nu sa cante capra cu trei iezi si gata, e chitarist.