| bestintheworldnarcis a întrebat:

Am auzit tot felel de c******i cum ar fi ca AC/DC este trupa satanica ba mai mult domnu meu de religie ne-a vorbit despre asta si despre melodia highway to hell (drum catre iad) si ca vocalul principal a murit inecat cu propriasi bautura adica voma sau ceva de genu e adevarat credeti ca trupele rock gen metallica si AC/DC sunt satanice

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Spalatorul ala de creiere ce era sa zica altceva.

aia au murit cum au murit ca erau niste betivi si drogati nu din cauza muzicii pe care o cantau

| Duucu a răspuns:

Da,are mesaje care au legatura cu diavolul si iadul, asta e adevarul. Tu daca vrei o asculti, daca nu, nu o asculti, nu te influenteaza cu nimic, stai linistit.

| MegamortX a răspuns:

Dar tu nu poți să asculți melodiile lor și să vezi dacă-s satanice sau nu? Proful tău de religie o să o țină sus și tare pe-a lui, doar e de-al bisericii și scopul lui e să vă convingă pe voi să vă întoarceți cu spatele la ăl' rău și să vă dați de partea preafericiților, ca niște buni enoriași ce sunteți.
Cred că ești sunficient de capabil să-ți dai seama și singur dacă are dreptate sau nu.

| Juc_Romeo_1997 a răspuns:

Highway to Hell, cintecul meu preferat, parca nu m-am facut satanist, rezulta ca AC/DC nu este trupa satanista happy, apropo, AC/DC este trupa preferata

| Wehrmacht a răspuns (pentru Juc_Romeo_1997):

Oooo...ba te-a facut da' nu ai realizat tu...

| Juc_Romeo_1997 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Nu sint de acord cu comentu tau, eu am mai vrut sa zic ca multi critica AC/DC ca grupa satanista dupa cintecul highway to hell si coperta la album respectiv, dar in cintecul acesta mesajul nu-i despre satanism. Cine stie rusa poate sa viziteze linkul http://song-story.ru/highway-to-hell-acdc/

| Wehrmacht a răspuns (pentru Juc_Romeo_1997):

Pai...eu nici nu stiu daca ai inteles comentul meu...

| Moraru_Mihai_1999 a răspuns:

Nu are dreptate deoarece acele melodii au fost compuse mai mult pentru a castiga publicul. Acestea sunt melodii energice de aceea publicul le apreciaza.
P.S.: Aceasta este parerea mea.