| DragoshOne a întrebat:

Am cablu USB. Cum il folosesc pentru a lua o melodie de pe calculator in telefon? Am Nokia Xpress Music! Adica bag cablul in telefon si calculator si apoi imi apare ceva de genul "New Found Wizard Disk" sau nu stiu. Va rog. Puteti sa imi explicati in pasi?

2 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

Si eu am Nokia Xpress Music (5220), iar eu procedez asa:
-conectez telefonul la pc prin cablul usb
-ma uit pe ecranul telefonului, astept sa se incarce si apar 3 chestii, iar eu o aleg pe a treia "data storage".
-astept putin si pe pc imi deschide cardul de memorie exact ca si un stick.
-pun muzica si gata.
(nu stiu daca ti-am fost de ajutor, dar eu asa procedez)
daca nu te ajuta asta, ai putea instala programul asta :

http://www.nokia.ro/suport/descarcati-software/nokia-pc-suite

si poate reusesti cu el.
:)
o zi buna si sper sa reusesti.

| JuStKid a răspuns:

Ciao//pai iti trebuie un cd de instalare.usb ala nu cred ca cum l-ai bagat si merge! incearca sa dai click unde scrie. sau iti apare un panou in stanga unde dai next next astepti sa caute si dai finish.cama stea ar fi. dar nu cred ca merge fara cd!