| Ladybuug a întrebat:

am si eu un telefon nokia 5310 xpress music si am o prblema cu cardul de memorie. cand vreau sa imi pun muzica din calc pe tel [folosesc cititor de carduri pentru ca mi-am pierdut cablul de date] imi zice sa sterg protectia pentru card dar nu stiu care este. nu stiti ce ii pot face ca sa pot pune muzica poze etc? dau funda! cardul il am de la Sandisk

Răspuns Câştigător
| costyvas a răspuns:

Buna. Cardul are o cheita mica pe marginea din dreapta(un fel de intrerupator) pe care trebuie sa o dai in sus - daca te uiti atent/a la card il vei vedea imediat. Apropo - cardul presupun ca il bagi intr'un adaptor de la MicroSD la MMC - adaptorul MMC trebuie sa aiba acea cheitawinking. bafta, Costi!