| LolaKissTheGirl a întrebat:

Am inca o mica intrebare: de ce pe toate site-urile de muzica [in fine, aproape pe toate] se dau stiri cu noi melodii a lui Michael Jackson, chiar daca el a murit acum aproape 2 ani.

Adica ii face muzica pe calculator si o lanseaza ca eu n-am inteles, doar n-o fi reinviat?

Oare cand o sa inteleaga lumea asta ca e mort de mai bine de un an?

Răspuns Câştigător
| heise a răspuns:

Uni oameni nu vor sa inteleaga ca el nu a murit, poate pentru ca asa e, el poate nu e in carne si oase dar de sus el ne vegheaza si ne canta. Se poate ca altii sa faca muzica pe calculator doar pentru: ori sa faca profit ( multi dintre muzicieni din ziua de azi nu mai poti face nimic cu ei, asa ca M. J ar veni ca si o portita de scapare pentru altii ), ori vor ca M. J sa nu se stinga. Stii tu... daca nimeni nu ii mai asculta muzica, ea se pierde in timp asa si existenta lui. Dar multi nu stiu ca daca cineva il iubeste cu adevarat atunci el va domni chiar daca la un moment dat tot se va sfarsi, toti si toate au un sfarsit.

8 răspunsuri:
| Radioactive a răspuns:

Alea sunt melodii pe care le facuse inainte sa moara, dar nu le facuse publice

| G a răspuns:

Se lanseaza un album post-mortem as far as i know.

| Alynutzaaa a răspuns:

Fiindca lumea apreciaza valoarea adevarata a unui lucru doar dupa ce l`au pierdut!

Nu ma refer prin asta ca imi placea si mie Michael, dar ma refer la fanii lui!

| xXBernaXx a răspuns:

Lumea a inteles ca el e mort... dar nu conteaza.Pentru ca el a murit dar muzica lui nu. Iar muzica lui:X:X:X nu va muri niciodata.Acum dupa ce el murit s-au descoperit melodii dealui mai vechi si acum el are publicitate cu melodiile care sau descoperit. E normal sa gasesti lucruri despre el pe diferite site-uri chiar acum cateva ore m-am uitat pe un site siam vazut ca cica M. J a scos o melodie noua...Chiar daca e mort el continua sa fie Number 1big grin. Mie imi place foarte mult muzica lui si daca el amurit nu insemna ca muzica lui a murit. Uni oameni nici nu au auzit de el pana cand acesta nu a murit. Unii spun ca este mai popular si mai iubit acum dupa ce a murit. Din cauza ca el n uami este printre noi unii oameni sau sinucis. El a fost si va fin in continuare o legenda si o persoana importanta care nu va muri niciodata si va ramane i nsufletele fanilor pe veci. Sper ca ti-am fost de ajutor. Daca da, funda.happy

| MichaelJosephJackson a răspuns:

Deoarece sunt foarte multe piese inregistrate chiar de demult dar nelansate din cauza caselor de discuri sau inregistrate anul trecut... inainte de incident dar nelansate. Doamne cati nu stiu sa aprecieze muzica adevarata, un artist ca M. J. J Nu se poate stinge e un adevarat geniu. Imi pare rau pentru cei care nu cred asta.

| lolavanity a răspuns:

Sunt multe melodii de'ale lui MJ, pe care el nu a mai apucat să le lanseze, dar le înregistrase.
Şi acum se pare că ele devin publice...

| DannyNuIntelegeTPU a răspuns:

Pai eu nu prea am inteles care e intrebarea.De ce nu i s'ar face reclama muzicii sale?
E mort.nu a inviat(E adevarat ca e si o chestie de marketing), insa majoritatea pieselor au fost inregistrate mai demult, nu sunt facute pe calculator.

| metrix a răspuns:

Acuma dupa moartea lui, sa descoperit noi muzici facute de el de care nu stie nimeni iar acum sunt difuzate pe net.