| dianaumm a întrebat:

Am o chitara acustica Hora Reghin (Western 12204) si vreau sa ii schimb corzile. Imi poate lasa cineva un link cu un site de unde pot comanda? Precizez faptul ca nu stiu cu exactitate tipul de corzi de care am nevoie. Chitara a fost primita cadou acum ceva timp, iar fratele meu i-a rupt corzile.

2 răspunsuri:
| All3x4You a răspuns:

Http://www.soundcreation.ro/......d94_1961/. Sper ca te-am ajutat;) ma apuc si eu in vara sa studiez acustica. Mult succes!

| Thunderstruck a răspuns (pentru All3x4You):

Si n-ar fi mai bine pana te apuci de chitara, sa ne lasi pe noi astia incepatorii sa ne vedem de treaba?laughing Eu care inca nu m-am apucat de rocket science, nu ma apuc sa dau sfaturi in legatura cu rocket science. Cel mai recomandat pentru Hora, si pentru o chitara western ar fi sa pui niste corzi de 11-48/10-48, iar ca firme - ernie ball(corzile pe care le folosesc pe fiecare chitara, foarte apropiate de elixir), elixir(sunt scumpe dar bune), dunlop, ghs mai nou au niste corzi chiar decente etc.