| Sibelrodi a întrebat:

Buna! Stie cineva ce fel de corzi să-i pun la o chitara acustică model:FG229-39? Mi s-a rupt o coardă și vreau sa le schimb problema e ca nu stiu cu ce corzi a venit chitara. O am de 5 ani cred, de-abia acum m-am apucat sa învăț pe ea.Si nici la magazinul de unde am luat-o nu pot merge pt.ca mi-a luat-o fratele meu cadou din Arad iar eu stau in Vaslui.Mi-am dat comanda online de corzi d'addario 009-045 credeti ca sunt bune? Asa am auzit ca cel mai bine e să schimbi corzile cu același model ce l-ai avut anterior pe chitara.Cei care stiu va rog sa răspundeți.

Răspuns Câştigător
| gothicchild0899 a răspuns:

Poți pune orice set de corzi de chitară acustică. Crede-mă. Sunt chitarist de 5 ani și bassist de 4.Succes!

1 răspuns:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Poti sa pui orice corzi noi vrei tu, nu are importanta.