| catalin808 a întrebat:

Am o chitara electrica Ibanez pe care doresc sa o vand pentru a-mi achizitiona o electroacustica.
Ideea e ca daca ma apuca nebunia si vreau sa fac o rockareala, ce ma fac?
M-am gandit sa-mi iau o electroacustica si un set de pedale de efecte (distortion) insa nu sunt sigur ca o pedala de distortion ar merge la o electroacustica.
Cine detine asa ceva si-mi poate confirma? Pot distorsiona sunetul cu ajutorul pedalelor? O sa sune ca o electrica?

2 răspunsuri:
| tocoal a răspuns:

Nu suna chiar ca o electrica.Mai bine iti pastrezi electrica si-ti iei un procesor care suna pe amp ca o acustica. Bafta!

| catalin808 explică:

Eu n'as vrea sa-mi iau o acustica doar pentru a avea sunetu' curat de acustica ci pentru a o lua in spate si a pleca cu ea in munti (ceea ce nu pot sa fac cu electrica). De asta as dori sa fac schimbarea precizata in intrebarea mea.