| Bujor_Raul_1994 a întrebat:

Am o vioara Antonius Stradivarius Cremonensis faciebat anno 1713, Made in Czechoslovakia ( asa scrie in interior ). Nu stiu ce este, copie, originala, habar n`am dar as vrea sa stiu cam la ce pret merg aceste viori big grin

Răspuns Câştigător
| SunRiseMe a răspuns:

Daca e originala (pe timpul lor se dadeau 20.000.000 euro, mai ales pentru cele originale) te sfatuiesc sa faci un anunt pe un site din alta tara din europa la un pret mai mic... Plus ca acum la licitatii in Romania costa o nimica toata... iti dau un site cu preturi orientative
http://www.aaz.ro/vanzari/4/vioara-stradivarius-1731-cremonensis

| Bujor_Raul_1994 explică (pentru SunRiseMe):

Nu e originala, cel putin nu cred. Stiu ca e destul de veche dupa cum arata insa

| Sorin_Cepareanu_1988 a răspuns (pentru Bujor_Raul_1994):

Anunta ma daca ai facut ceva cu ea...am si eu una la fellaughing sunt tare indoielnic in privinta originalitatii lor totusi!

3 răspunsuri:
| SunRiseMe a răspuns:

Mai redu pretul daca nu e originala