| XLordy_Denis_1995 a întrebat:

Am si eu 2 intrebari:
1.Din pacate mi s-a rupt penultima coarda de la chitara,cred ca si,si m-am speriat cand mi-a zburat in fata, iar acum habar nu am ce sa fac.La mine in oras nu exista magazin de chitare si habar nu am unde sa ma duc sa schimb corzile, caci cei de la care am luat chitara subt in Bucuresti.In final intrebarea este daca schimbatul corzilor este greu si daca imi pot pune alte corzi care sa arate ca acestea originale(ma refer sa nu fie bucle de corzi pe langa cheite).
2. Unde pot sa vad ce corzi sunt recomandate pentru chitara mea(un epiphobe dr 100)? Daca din intamplare stiti vreun pachet de corzi bun pt.chitara mea, va rog din tot sufletul sa lasati aici, caci sunt nou in acest domeniu
. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia de pe net: http://magazinulrapsodia.ro/chitare/corzi
Atata stiu ca a ta este chitara acustica in rest nu te pot ajuta.

| XLordy_Denis_1995 explică (pentru Salontanul):

Aparent am cautat astazi si am gasit la mine in oras un mic magazin cu accesorii pentru chitara.Printe acestea am gasit si aceste corzi http://magazinulrapsodia.ro/......lice-aw430
si le-am luat.Am rezolvat cu montarea lor foarte repede pentru ca am luat si un string winder si nu a fost mare chestie.Cred ca ruperea corzilor este un prim prag in acest domeniu.

1 răspuns: