| rTaxq a întrebat:

Daca am dat jos un set de corzi fender original pentru ca mi s-a rupt coarda mi, de fapt am 2 seturi de corzi fender dar n-am la niciunul coarda mi. si am pus un set de corzi colorate pe chitara fender are ceva? sau mai pot pune inapoi corzile originale daca le-am dat jos? nu se pot rupe daca sunt prea scurte?

Răspuns Câştigător
| Laura a răspuns:

Învață să te exprimi. Ți s-a rupt coarda mi, ți-ai scos toate corzile și ți-ai pus corzi colorate. Cum adică corzi colorate? Și de ce ți-ai scos toate corzile dacă doar mi-ul era rupt? Și de ce să nu poți pune la loc corzile originale? Le pui pur și simplu. "Nu se pot rupe dacă sunt prea scurte?" Cum să fie prea scurte? Doar nu le-ai tăiat de la jumate cu flexul. Și indiferent de cât de lungi/scurte sunt, ele vor fi întinse la fel de mult. Nu are legătură lungimea.

1 răspuns:
| RockNbeer a răspuns:

Stai ca nu am inteles...ti s-a rupt coarda mi, si ai inlocuit coarda cu o alta coarda..asa..si?
asigurate ca coarda mi cea noua este de aceeasi dimensiune ca cea veche, daca este, nu vad care ar fi problema happy