| CreepyDarkness a întrebat:

Ar fi viata asa frumoasa fara muzica? Vreau sa spun ca oameni asculta muzica mereu.Cand sunt tristi, bucurosi, etc

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Şi, crezi că ai descoperit apa caldă?

Apache
| Apache a răspuns:

Muzica e un avantaj adus vietii moderne...dar atat.
Asa cum un caine este fericit atunci cand ii dai drumul din tarc si il lasi sa alerge, la fel poate fi fericit si omul daca ii dai alte alternative.
Din cate stiu eu oamenii au gasit fericirea in lucruri marunte in toata existenta lor ...cu toate ca muzica complexa, pe care o putem defini astazi nu a inceput sa existe decat dupa perioada renascentista.

| CautNume a răspuns:

S-ar mai putea numi viata?

| dn28 a răspuns:

Fara muzica nu se poate. Totul ar fi monoton, ar fi o lume tacuta. Dar muzica influenteaza starea omului, spre exemplu cand esti nervos muzica te face sa te calmezi. Fara muzica, viata ar fi o greseala. Asa ca bucurati-va de muzica, ca si asa ne-am umplut de cocalari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai cum sa tanjesti dupa ceva ce nu ai cunoscut. Daca n-am sti ce-i aia muzica nu am suferi ca n-o avem. In schimb daca-mi ei acum muzica...

| secretcircle a răspuns:

Nu as putea trai fara, muzica

| LEPADATUEDUARD a răspuns:

Viata ar fi normala! Muzica se poate folosi pentru relaxare!

| 222558 a răspuns:

Da. Pentru ca muzica doar il inveseleste pe om. Nu il ajuta cu nimic

| BiiaBianca10 a răspuns:

Posibil ca nu ar fi la fel. Uneori muzica este o cale de relaxare pentru oameni. Cand suntem suparati, fericiti, nervosi..etc, uneori dorim doar sa ne calmam asa ca fiecare dintre noi are o melodie care ne calmeaza. daca suntem bucurosi simtim nevoia de expunere si ascultam melodii care ne exprima sentimentele, chiar daca melodia respectiva e trista iar noi suntem fericiti, muzica nu o sa ne schimbe starea de spirit ci tu privesti altfel muzica in momentul in care starea ta de spirit este in diferite faze.
Muzica este o parte din oameni, ne ajuta sa ne relaxam astfel privim viata mai frumoasa. happy
Fundita? :*