| rousz a întrebat:

Bunaaa! cei ce termina a 12-a, bucurosi sau tristi?:-D

Răspuns Câştigător
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Clar tristi.Cei mai frumosi ani se termina, se terminat statu de serviciu pe scoala cand abia asteptam sa se faca ora 10 sa se deschida pizzeria sa comandam pizza,cand nu faceam nimic decat stat, mancat si ascultat muzica, cand si unde aveai posibilitatea sa cunosti oamenii din cateva mii, cand cunosti prima "iubire" si prima "dezamagire" cand plangi ca proasta dupa un dobitoc care dupa ce te-o sarutat prima data te-o lasat, cand "nu mai poti trai" fara un pustan de 14-15 ani (care's niste prunci imaturi si pe care ar trbeui sa ii lasati celor de 12-13 ani si voi sa va lauti (la 15 baieti de 20-21-22),cea mai fericita perioada din viata cand nu esti nici copil, nici adult iti poti face un pic de cap, fara prea grave urmari, perioada primelor (semnificative) bucurii si dezamagiri.Nu degeaba sunt numiti cei mai frumosi ani sau "parioada de aur" tongue

Sper ca te-am lamurit
Ceao :*:*:*

| rousz explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Complet, m-ai lamurit!

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru rousz):

Ma bucur, desi nu stiu daca esti ironica sau serioasa...

| rousz explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Nu am fost ironica!

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru rousz):

Ok,ma bucur atunci tongue :*
Sper sa-ti traiesti frumos si intens anii de liceu daca mai aiwinking
Daca nu, sper ca ai ramas cu amintiri frumoasewinking :*

14 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Mai fericita nici ca s-ar fi putut sa fiu. Pentru mine, perioada liceului nu a reprezentat mare lucru, avand in vedere ca am fost mai mult un observator decat un participat la ceea ce s-a petrecut, insa nu regret, fiindca asa sunt eu si nu ma deranjeaza asta deloc. Deci, ma bucur ca s-a terminat si ca de acum inainte nu voi mai fi atat de constransa in ceea ce priveste anumite aspecte.

| neutrino a răspuns:

Nu putem fi bucurosi atunci cand realizam ca adolescenta s-a terminat. Depinde numai de noi, daca vom sti sau nu, sa ramanem, in anumite limite, mereu tineri.

| Dariusuu a răspuns:

Sunt foarte trist. Proful meu de istorie ne-a pus azi o întrebare la care m-am gândit.
Vom fi noi mai fericiți în viață decât am fost în acești 4 ani de liceu?

Și atunci am înțeles că răspunsul îl voi putea da peste câțiva ani buni.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Un amestec de sentimente, cam 60 bucurie, 40 melancolie...

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Foarte bucuros.Nu voi mai avea ocazia sa vad fetele colegilor toata viata.Iar daca ma intalnesc cu ei pe strada, ghinionul meu...

| DianaDiaa a răspuns:

O doamne! Mi-ai adus amintelaughing

Pai depinde de situatie. Pentru mine trist din cauza ca realizez ca s-a dus adolescenta, stii adica 20 de ani eu?
(am 19 dar vba vine)
In fine... ceea ce vreau sa zic e ca nu ai cum sa nu fi trist, e imposibil si nu ma refer la colegi prietenii ci la faptul ca gata s-au terminat cei mai frumosi ani(sau poate ca nu la unii, dar eu cel putin asa gandesc acum)