| SunnyDayツ a întrebat:

Pentru astia cu BonJovi si TokioHotel si absolut orice tip de rock si muzica house(astia care merg la club nu sunt exclusi nici ei pentru ca Dumnezeu nu v-a dat viata sa va distrati in cluburi, curvele si curvarii vor ajunge in iad, vai si amar), normal ca am zis adevarul despre BonJovi&TokioHotel si toate trupele de rock (si va zic de ce). Fie rock lent sau orice alt tip de rock sau muzica dinasta de club tot muzica satanista este, acum mi-am dat seama ca toti care asculta rock sunt atei si voi mi-ati spus ca sunteti atei (deci ei nu cred in Dumnezeu, ei se trag din maimute sau cine stie ce cred saracii oameni, chiar va compatimesc!) cred ca toate trupele de rockisti sunt atei. Pai frate, ori esti cu Dumnezeu ori cu Satana~ nu poti cu amn2, acum nu m-am documentat despre BonJoviul vostru(nu cred ca o fac nu ma intereseaza)dar eu cred ca e ateu deci daca nu crede in Dumnezeu eu deja din start stiu ca e Satanist (omul care nu crede in Dumnezeu nu poate fi altceva decat Satanist, doare adevarul nu?) intelegi? deci de aia muzica lui e Satanista si e si de prost gust (nu stiu ce va place sunetul turbat de chitara sau tobele alea ma enerveaza la max numa cand le aud,)ati vazut voi credinciosi sa asculte muzica Rock/Satanista? Daca sunteti tristi in viata nu trebuie sa stati tristi sa va plangeti de mila cu muzica voastra, sus exista un Dumnezeu care va poate face viata binecuvantata plina de bucurie si impliniri(uitati-va lastarurile astea ca de ex ChoiSiwon membru din Super Junior, sau Alexander Lee Eusebio fost membru Ukiss cel de la avatarul meu si e mai sunt multi credinciosi prin Kpop care il iubesc pe Dumnezeu cu adevarat si au viata binecuvantata plina de succese si toti oameni care il iubesc pe Dumnezeu.)si daca ati vazut voi un om credincios penticostal ca a facut ceva rau repede aveti parere rea despre toata religia, gresesc? pai lasa tu omul ala daca a facut ceva rau nu a facut toata lumea lol parca nu judecati zau...ink ceva religia penticostala nu se numeste religia pocaita, ca poate fi un penticostal care nu e pocait(nu umbla cu Dumnezeu, nu il iubeste pe Dumnezeu)Si ati zis sa va las cu religia, uite ca nu vreau, pai tu dupa ce principiu traiesti? ca esti tras din maimute, sau ai aparut din senin?laughing, nu stiu cum puteti sa ganditi ca nu exista cineva sus, Doamne ce oameni, daca exista si biblia si va spune totul concret.Si am trait sa o aud si pe asta, cica la una ca sa nu imi pese de ea ca nu are nimic daca ajunge in Iad ca ea vrealaughing, saraca nu stie ce e Iadul si ea vrea sa ajunga acolo, pai daca ai sti tu cu adevarat ce e ala Iad acum te-ai pocai, este o carte cu o femeie care a ajuns in Iad dar bine s-a intors pe pamant, doar a,, rapit-o,, Dumnezeu l-a cer sa-i arate cum e Iadul si a scris totul in cartea aia.Si stiu un caz extraordinar care arata cat de maret e Dumnezeu, am o vecina care e bolnava de mica nici doctori nu o pot trata saraca...nu poate dormi noptile si cine stie cat sufera, tata mai trece pe la familia ei sa o incurajeze, oricum nu asta vreau sa spun, vreau sa spun ca era sa moara in spital in timpul comei (ne-a povestit cu lacrimi ochi in biserica ca a vazut Ingerul mortii cu ochii ei, care a venit sa o ia dar ea s-a impotrivit si a spus ca ca il are pe Dumnezeu sa plece si ingerul ala a plecat)asta e adevarat, nu ma intereseaza daca credeti sau nu eu aici spun adevarul, cate si cate minuni face Dumnezeu, nici nu e de mirare.

Dragilor inca mai e timp sa va pocaiti dar incepeti de astazi, ca nu cumva sfarsitul lumii sa va prinda nepregatiti, caci nu se stie cand va veni sfarsitul poate la noapte poate chiar acum, peste cativa ani, nimeni nu stie momentul exact, doar Dumnezeu desigur. O zi buna tuturor. God Bless!

Răspuns Câştigător
| Sἶrenἶa a răspuns:

Wai ce oameni straight face...oh go on

NU trebuie sai asculti, trebuie doar sa crezi in continuare in Dumnezeu.

happy

41 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Îţi dai seama ce SF-uri ne-ai scris aici, nu?

| FucktheSystem a răspuns:

Pot să zic că nu regret cele câteva minute irosite din viață citind asta, a fost chiar amuzant. Te-ai gândit să scrii o carte de comedie? Sau să faci un film? Cred că te-ai pricepe.
Așa, de unde să încep.
„cred ca toate trupele de rockisti sunt atei"-Neah, să nu uităm că sunt și trupe de sataniști. Cum ai putut să omoți asta?
„dar eu cred ca e ateu deci daca nu crede in Dumnezeu eu deja din start stiu ca e Satanist "-Ateii nu cred nici în Stana.
„Daca sunteti tristi in viata nu trebuie sa stati tristi sa va plangeti de mila cu muzica voastra„-Cine a zis că sunt tristă? Eu nu, poate te-a mințit cineva...
„daca ati vazut voi un om credincios penticostal ca a facut ceva rau repede aveti parere rea despre toata religia, gresesc?"-Greșești, eu mi-am făcut o părere proastă despre religia asta de când te-am cunoscut pe tinebatting eyelashesȘi aparent n-ai făcut nimic rău, bine înafară că ai deschis gura.
„Si am trait sa o aud si pe asta, cica la una ca sa nu imi pese de ea ca nu are nimic daca ajunge in Iad ca ea vrea "-Thats me! Eu am spus-o pe asta! laughing
„tata mai trece pe la familia ei sa o incurajeze "-Taică-to o pune pe linie telefonică directă cu God? Așa o încurajează?
„ne-a povestit cu lacrimi ochi in biserica ca a vazut Ingerul mortii cu ochii ei"-Vise, nici nu vrei să aflii ce am visat eu aseară. Adică dacă ai afla m-ai vâna tu cu tot neamul tău laughing.
„Dragilor inca mai e timp sa va pocaiti dar incepeti de astazi...blah blah blah..."-Ai o țigare?

| FucktheSystem a răspuns:

@Ana, ghici cine a avut grijă să trimită un mesaj Cristinei despre această scumpă fatăbatting eyelashes

| FucktheSystem a răspuns:

@mhn24 am eu o presimțire că o să-și mai facă un cont...sau mai multe.
Oricum, nu e nevoie să ne facă nimeni sataniști, oricum ne-am făcut planuri să ajungem în iad ( și să o luam și pe WarAndRiot, că și ea vrea să vină).Dar stai... eu cunosc o tipă care n-are nici o porblemă ca ajunge în iad, chiar vrea, cred că și tu o știi. whistling

| FucktheSystem a răspuns:

@WarAndRiot poate nu știai dar n-ai voie să te fuți până te căsătorești, lui God nu-i place curvia.

| FucktheSystem a răspuns:

@mhn24
http://www.tpu.ro/utilizator/eoxi
Ți-am zis că o să-și facă alt cont. Și iarăși a început să-mi trimită mesaje, de data asat să facem pace!( n-am mai auizt expresia asta de când mă certam cu cineva la grădiniță)

| AnaisC a răspuns:

Auzi...pe tine chiar n-are cine sa te ****, nu?

| AG a răspuns:

Nici nu stiu CUM de am avut rabdare sa citesc toata asta dupa ce M-AI disperat la culme cu toate "intrebarile'' legate de kpop, cel mai jalnic tip de muzicastraight face. Si cat despre ateism si despre Dumnezeu: cu acel liber arbitru cum ramane? Am dreptul sa cred in ce vreau eu, nu in ce imi spun altii sa cred. Si daca eu vreau sa cred ca vin din maimuta, lasa-ma frate sa cred asta, ce te doare pe tine? Pe bune, lasate de TPU...nu cred ca doar eu simt asta. Si daca pentru tine rockul e satanist...atat de rog: cand vrei sa mai vorbesti despre ceva, INFORMEAZA-TE intai.

| Sἶrenἶa a răspuns:

Ai dreptate \m/

doar ca eu sunt credincioasa si askult rock...thinking

adica nu fac parte dintre atei :O I don't want to see

deci...ai dreptate love struck

GOD BLESS YOU! love struck

| TheDarkEmpire a răspuns:

1.Nu te-ai documentat despre credinta lui Bon Jovi, deci ce argumente (solide) ne aduci ca sa demonstrezi ca este ateu?
2.Satanismul, dupa cum am precizat de nenumarate ori reprezinta modul liber de a gandi, nu inselaciunile oferite de religiile bazate pe altruism. Tu habar n-ai ce-i Satanismu'!
3.Crestinii = victime
4.Crestinismul "a fost extins" cu forta prin metode extreme, violenta s.a.m.d... Ce oameni buni si cu suflet sunteti voi.
5. Popa ma fura pe fata si pe la spate, omul lui Dumnezeu zici hmmmthinking
6."am o vecina care e bolnava de mica nici doctori nu o pot trata saraca...nu poate dormi noptile si cine stie cat sufera, tata mai trece pe la familia ei sa o incurajeze..."
*Trece pe acolo sa-i bata la cap sa-si schimbe religia, nu ca sa-i ajute.Asa faceti toti!
7.Death is only the Beginning!
8."ne-a povestit cu lacrimi ochi in biserica ca a vazut Ingerul mortii cu ochii ei"
*Cred ca a ascultat Angel of Death de la Slayer \m/ yaaaaa
9. Daca Dumnezeu exista, imi pare foarte rau pentru el ca astfel de criminali il slujesc.

| TheDarkEmpire a răspuns:

@Ana Primul lucru bun pe ziua de azilaughing

| Laura a răspuns:

Prefer să cred că mă trag din maimuțe decât dintr-o coastă.

| Polaris a răspuns:

Cool story, bro. Acum du-te şi trage-ţi-o cu plantele.

| Polaris a răspuns:

De ce-aţi suspendat-o? Acum cine ne mai face satanişti?!

| CautNume a răspuns:

Esti mai tare decat Marioarawinkingsi ea a sfarsit tot la suspendaticrying
wow ramai cu sinfonica ta si cu Dumnezeu du-te naibii intr-o pestera si lasa TPU-ulu ca nu e de tine! offf.ce roman ai scris acum sincer cred ca esti un user care se plictiseste si ia la misto sit-ul cu intrebari de-astea luate de pe net cu copy(sper ca daca nu de aia e Romania asa )

| Necrophagist a răspuns:

Iisus,ca om a încercat să indrepte o prostituată dar tu luându-i exemplul asistăm la indreptarea(prostirea) omului de către prostituată. gizaaaz: ))

| DreamAutopsy a răspuns:

Ia o ceapa bag-o in cur și după în gura, poate îti mai trece frustrarea!

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Tulvai tuşă cât ai scris! feeling beat up Cine naiba crezi că stă să-ţi citească romanu' ăsta? ha? Ştiu că sunt...off topic, dar chiar nu mă pot abţine să nu-ţi spun că eşti o distrusă, chiar poţi să-ţi faci bagajele şi să părăseşti TPU. Nu ne supărăm.
P.S. De unde atâta tupeu să critici muzica rock ( cică satanistă, auzi acolo), singurul lucru ce ne ajută pe unii dintre noi să facem faţă acestei lumi pline de rataţi asemenea ţie, să uităm că suntem înconjuraţi doar de guţari, salamişti şi alte specimene ce suprapopuleaza Pământul?!

| 985436982 a răspuns:

Baa acum imi trimite mesaje si se ia de minelaughing)

| HelterSkelter a răspuns:

'Ai de zilele tale.
Tokio Hotel nu e rock. Inainte sa amesteci trupe de toata jena cu rock adevarat, invata ce inseamna radacina "rock".

greece12
| greece12 a răspuns:

Un psihiatru bun si poate scapi!

| Trinitas a răspuns:

"Pentru astia cu BonJovi si TokioHotel si absolut orice tip de rock"
In primul rand, Tokio Bordel canta emoisme, nu rock.

"mai sunt multi credinciosi prin Kpop care il iubesc pe Dumnezeu cu adevarat si au viata binecuvantata plina de succese si toti oameni care il iubesc pe Dumnezeu."

Draga mea, tu gandesti cu partea dorsala, se pare. Pai tu nu stiai ca [s-o ia dracu' de cacofonie] koreenii sunt atei?

"si daca ati vazut voi un om credincios penticostal ca a facut ceva rau repede aveti parere rea despre toata religia"

Pai tu nu faci la fel despre rock? Daca Bon Jovi e ateu (habar n-am, doar un exemplu) inseamna ca toti suntem atei? Brandon Flowers de la The Killers e membru al "The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints" sau cum s-o zice in romana. Problem?

"omul care nu crede in Dumnezeu nu poate fi altceva decat Satanist, doare adevarul nu?"

Nu. Ateu (a- fara, theos- Dumnezeu) cel mult. Satanist inseamna altceva. Nu stau sa-ti explic acum, lumineaza-te de-aici:
http://www.bisericasatanista.org/satanismul-modern.html

"deci de aia muzica lui [Bon Jovi]e Satanista si e si de prost gust (nu stiu ce va place sunetul turbat de chitara sau tobele alea ma enerveaza la max numa cand le aud"

Da' tie ce-ti place la schelalaiturile din kshit?

Apropos, tu nu esti cumva Mioara? Ti-ai schimbat religia, fa?

Si ce te freaca pe tine daca ne ducem in Rai sau Iad (in posibilitatea de a exista)? Cand tu o sa stai linistita pe un norisor si o sa canti kshit la harpa eu si restul satanistilor ateisti(cum am zis, ateu adica nu crede in nimic. Cum am putea crede in Satana si sa nu credem in nimic in acelasi timp?) o sa fim acolo jos cu sticla de vodka in mana ascultand Slayer. \m/

Keep Rockin'!

| Trinitas a răspuns:

*Marioara, my bad

Cum am zis,
Keep Rockin'!

| denidenisa98 a răspuns:

Hei,sa nu te superi pe mine dar gresesti putin.ai zis ca oamenii care asculta rock sunt satanisti, nu? ei bine eu nu sunt chiar de aceeasi parere.tu zici ca esti fana kpop nu? si eu sunt... si banuiesc ca si tu asculti FT Island si CN Blue si sunt trupe de rock din coreea de sud... dupa ce ai zis tu ar insemna ca daca le asculti esti si tu satanista nu? deci in concluzie nu chiar orice tip de rock e satanist.

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

rolling on the floor)))))))
Bă tu eşti retardat/ă?!
Chiar nu înţelegi că ce spui tu pe-aici sunt doar aberaţii? În primul rând, ce ai cu Bon Jovi? Te-ai blocat sau ce ai? laughing Ai zis chiar tu, nu te-ai documentat, habar nu ai despre ce vorbeşti, habar nu ai ce e ăla rock, deci nu ar trebui să te bagi să vorbeşti despre asta.
În al doilea rând, nu mai amesteca rock-ul cu muzica house.
În al treilea rând, nu mai amesteca muzica cu religia. straight face Ce legatura au una cu alta? De fapt da, au, dar doar în mintea unui fanatic încuiat, ca tine, de altfel. Fostul meu prof de religie ascultă rock, printre altele (normal că rock vechi, clasic, nu gălăgia gen Tokio Hotel pe care o auzi tu pe MTV şi la care te limitezi) şi crede-mă că e cu adevărat credincios. De unde ştii tu că sunt atee? Şi dacă aş fi cu ce te-ar freca pe tine treaba asta?
Pleacă frate, lasă-ne, nu ne interesează aberaţiile tale. Cică "Dumnezeu nu ne-a lăsat viaţa că să etc. etc.". Ce să-ţi povestesc, vii acum să ne spui cum să ne trăim vieţile. Păi dacă aia să nu facem, aia să nu facem, ce să facem?! Să îi pupăm în cur pe koreeni?batting eyelashes
Du-te băi la altă masă. Nu te-ai prins că pe-aici n-ai ce căuta? E ca un fel de Iad aici, ştii.batting eyelashes Suntem toţi nişte atei satanişti sad (... apropo, poate te hotărăşti, că văd că ba suntem atei, ba suntem satanişti… ).

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Amin! Ai fost suspendat/ă!

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

@FucktheSystem, mulţumesc not worthy Ce Dumnezeu, ce Satana? Mă închin ţie laughing.
Iar acum că s-a văzut suspendată a început să trimită mesaje. Sau doar pe mine mă pedepseşte God că sunt o satanistă nenorocită/din când în când atee (că greu e să facă diferenţa)? sad

| LittleandLiars a răspuns:

Eu CRED in Dumnezeu.dar ascult si Bon Jovi, Queen, Nirvana si alte trupe care cantau/canta rock classicstraight face

Nu trebuie sa imi explici tu!straight face